• DOLAR
  32,20
  %0,05
 • EURO
  35,02
  %0,08
 • ALTIN
  2,51
  %0,13
 • BIST
  10,739
  %0,90
Adıyaman’dan Erzurum’a Gelen Depremzede Baba Kızın Yürek Burkan Hikayesi

Adıyaman’dan Erzurum’a Gelen Depremzede Baba Kızın Yürek Burkan Hikayesi

Deva Partisi Erzurum İl Yönetimi Adıyaman’dan gelen,depremzede baba ve kızını ,tedavi görmekte oldukları Erzurum Şehir Hastanesinde ziyaret etti. 6 Şubatta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin arkasından zarar gören illerin arasında olan Adıyaman’da baba ve kızın hikayesi yürekleri dağladı. Depremin gerçekleştiği ilk saatlerde,herhangi bir yardım ekibini beklemeksizin yıkılan evlerinin enkazından 7 saat boyunca ailesini […]

Deva Partisi Erzurum İl Yönetimi Adıyaman’dan gelen,depremzede baba ve kızını ,tedavi görmekte oldukları Erzurum Şehir Hastanesinde ziyaret etti.

6 Şubatta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin arkasından zarar gören illerin arasında olan Adıyaman’da baba ve kızın hikayesi yürekleri dağladı. Depremin gerçekleştiği ilk saatlerde,herhangi bir yardım ekibini beklemeksizin yıkılan evlerinin enkazından 7 saat boyunca ailesini enkaz altından kurtarmaya çalışan Songül Gözübüyük ( 26 ) annesinin, iki kardeşinin ve kuzenlerinin cansız bedenlerine ulaştı. Yakınlarını kurtarmak için elleriyle enkazı kazıyarak mücadele veren Songül Gözübüyük 7.saatte babası Ali Gözübüyük’e ( 56 ) ulaştı. Ailesinin arasından tek sağ olarak kurtulan babasını tedavi edilmesi icin hemen Erzurum Şehir Hastanesine getirdi.
Dehşet anlarını anlatırken yaşadığı korku hüzün ve yakınlarını kaybetmiş olmanın uzuntusu gözlerine yansıyan Songül Gözübüyük ” Yaşadığımız depremde ailemden sadece babamı kurtarabildim. Şuan tek amacım babamın bir an önce iyileşmesi. Adıyaman’da isletmeciligini yaptığım Çiçekçi dükkanım da depremde yıkılınca ekmek kapımda da gitti. Ne bir kişisel eşyamız nede param pulum kalmadı. Hastaneden çıkınca ne yaparım inanın bende bilmiyorum ‘dedi.
Deva Partisi Erzurum İl Kadın Komite Başkanı Aslı Temiz, İl Sekreteri Avukat Simanur Kurt ve Deva Partisi Sağlık Çalışmalarından Sorumlu Sinan Dumlu, çaresiz baba kız ile yaptıkları ziyaret sonunda Ekspress Habere şunları söylediler.
“Ne yazık ki ülkemiz son günlerde arka arkaya gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki deprem afeti ve bu afet sonrası yaşanan böylesi acı durumlarla karşı karşıya gelerek büyük bir sınavdan geçiyor. 10 ilimizi etkileyen depremde mağdur olan nice aileler var . Bu insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmak zorundayız. İnsanı insan yapan vicdanıdır. Bizler gerek Deva Partisi Erzurum İl Yönetimi adına gerekse insanı görevimizi yapmak adına buradaki baba ve kızının aynı zamanda da memleketimize gelen depremzede aileler ile deprem bölgesindeki zor durumda olan vatandaşlarımızın, elimizin yettiği kadar canla başla gece gündüz demeden yanlarında olmaya çalışıyoruz.Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır diliyoruz. Allah bu millete bir daha bu tür acılar yaşatmasın ” …                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM