• DOLAR
  32,21
  %0,10
 • EURO
  35,01
  %0,05
 • ALTIN
  2,51
  %0,08
 • BIST
  10,739
  %0,90
Bingöl’den anlamlı mesaj

Bingöl’den anlamlı mesaj

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Erzurum İl Kurucu Başkanı Vahit Bingöl, Annel Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Annelik, hiç şüphesiz hayattaki en masum ve en güzel duygudur. Anneler, ölene dek, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakarlık, sevgi ve şefkatle çaba gösterirler, emek harcarlar. Emeğin en kutsalı da budur. Çocuklarını umutla büyüten tüm annelerin ve anne adaylarının bu […]

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Erzurum İl Kurucu Başkanı Vahit Bingöl, Annel Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Annelik, hiç şüphesiz hayattaki en masum ve en güzel duygudur. Anneler, ölene dek, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakarlık, sevgi ve şefkatle çaba gösterirler, emek harcarlar. Emeğin en kutsalı da budur. Çocuklarını umutla büyüten tüm annelerin ve anne adaylarının bu özel günlerini kutluyorum”dedi

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Vahit Bingöl, Anneler Günü Kutlama Mesajına; “Çocukluğuma dönmek istiyorum Anne.

Öyle özledimki gül yüzünü,

Öyle özledimki yavrum sözünü,

Şefkatini, merhametini.Ana diyince Can deyişini öyle özledim ki.” sözleri ile Mehmet Ali Bingöl’e ait şiirle başladı. Bingöl, günün anlam ve önemine dair yayınladığı mesajında şu ifadelerini kullandı:

“Yaşımız kaç olursa olsun konumumuz, mevki ve makamımız ne olursa olsun, hiç önemli değildir annelerimizin nazarında. Onları ilgilendiren sağlığımız iyi mi? karnımız tok mu? yerimiz rahat mı? Annelerin gözlerinde 70 yaşına da gelse evlat çocuktur. Halen daha bakıma ihtiyacı olan küçük çocuk. Cennetin dahi ayakları altına serildiği annelerimiz Allahın bize en büyük lütfu ve hediyesidir. Kadınlar ellerini değdirdikleri her şeyi güzel kılan varlıklarımızdır. Onlarsız bir sosyal toplum düşünülemez. Her kadın bir annedir. Ve onlarsız bizim gelişimimiz mümkün değildir. Anne, evlatlarının ilk arkadaşı, ilk öğretmeni, ilk sırdaşıdır. Onların hayattaki en güvenilir rehberi, yol göstericisidir. Sahiplenme ve koruma duygusunu annelerden daha çok yaşayan yoktur. Bu vesileyle, annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onlardan bunları esirgememek, hepimize düşen önemli bir görev ve sorumluluktur.

Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerin; aynı zamanda bir kadın olarak da, toplumda hak ettikleri yeri almaları, ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından büyük önem taşımaktadır.

Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımıza, ekonomik ve sosyal hayatta gerektiği yer verilmesi, bir taraftan ekonomik refah seviyesinin yükselmesine, diğer taraftan da, toplumun aydınlanmasına katkı sağlayacaktır. Kadınlarına değer veren, el üstünde tutan, ‘cennet, annelerin ayakları altındadır’ ilkesiyle annelere yaklaşan bir dinin ve bir milletin mensuplarıyız.

Bu yoğun duygularla birlikte, başta Rahmetli annemin ve tüm kadınlarımızın Anneler Gününü kutluyorum. Kadına her türlü şiddetin son bulduğu, daha güzel bir dünya için herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM